
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 230 pF |
| Voltage Rating (DC) | 505 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Voltage Rating (AC) | 385 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Clamping Voltage | 1.025 kV |
| Varistor Voltage | 620 V |
| Surge Energy Rating | 82 J |
| Peak Surge Current | 3.5 kA |
| Packaging | Bag |
Stock: 20
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10762
Ext.Price$0.10762
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10762 | $0.10762 |
| 10 | $0.10512 | $1.05120 |
| 50 | $0.10396 | $5.19800 |
| 100 | $0.10282 | $10.28200 |
